REFAKATÇİ KURALLARI
 1. Refakatçiler hastane kurallarına uyacaklardır. İhlali halinde, ilgili kişinin refakat durumu kabul edilmeyecektir. Ancak hastanın refakat ihtiyacı hekimi tarafından gerekli görülürse hastane başhekimliğinin onayı ile kabul edilir.
 2. Refakatçiler(hekim ve hemşire direktifleri dışında) hastaya yönelik herhangi bir uygulama yapmayacaktır.
 3. Refakatçiler hastaneye ait eşya malzemeleri düzenli ve temiz tutar, hastane malına zarar veren refakatçi, zararı karşılayacaktır.
 4. Sizlere huzurlu bir ortam sağlanması için, hasta ve yakınlarının; hasta odası ve servis koridorlarında yüksek sesle konuşmaması, gürültü yapmaması şarttır. Ayrıca varsa odalarınızda bulunan televizyonların başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde kullanılması gerekir
 5. Refakatçi değişimlerinden servis hemşireleri haberdar edilecektir.
 6. Refakatçiler ilgili hekim ya da hemşire istemi dışında, hastaların hastane dışına çıkarmayacak veya yatağını değiştirmeyecektir.
 7. Refakatçiler hastane dâhilin de tütün ve alkollü madde kullanmayacaktır. Kullanılması dahilinde gerekli cezai yaptırım uygulanır.
 8. Refakatçiler hastaya yiyecek, içecek getirmeyecek, hekim ya da hemşireye danışmadan hastaya hiçbir yiyecek, içecek vermeyecektir.
 9. Refakatçiler hastaya hekim ve hemşireye danışmadan hiç bir şekilde ilaç vermeyeceklerdir.
 10. Refakatçiler hasta odaları ve koridorlarda yüksek sesle konuşmayacak, çalışanları ve diğer hastaları rahatsız etmeyeceklerdir.
 11. Refakatçiler hastaları ile ilgili herhangi bir sorun olduğunda hemşireye haber verecektir.

SAĞLIK HABERLERİ

Her Hakkı Saklıdır © Develi Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesi